ABOUT US

                  Photo by Lenka de Bolle 

 JOSEF ŠUTARA - vocal

 (First-born twin).

His mother and her brothers led him to singing since his childhood. In 1980, Josef became the winner of a nationwide Czechoslovakian singing competition "TALENT" in North Bohemia. He had intended to study singing at the National Conservatory of Music in Teplice, but he didn't come to the entrance exams. The reason was, his musical taste became strongly influenced by the world's rock bands such as NAZARETH, DEEP PURPLE, LED ZEPPELIN, J.HENDRIX, etc. He was especially inspired by singers such as Dan McCafferty, Ian Gillan, B.Dickinson, etc.

Between 1985 and 1992 he sang and played in various amateur rock bandss before and after the military service(Extrém, Blues Bujon, Bultas Band, Grif).

Between 1998 and 2000, he became the winner of the TV Nova and Prima - Carusoshow and Doremi singing competitions. He was also a finalist of the TV singing competition, King Carushow in 2000.

In the fall of 2002 with the guitarist and bandleader Libor Matejčik, he set up the new Motorband and participated in the return of this Czech rock legend to a rock scene. He was a member and the lead singer of the Motorband Group in 2002-2006 and then 2010-2015. On the CD Satisfaction 2005 you can hear the song "Tvý oči lžou". In 2006, Josef and Motorband made their silver EUROPE HIT "Půlnoční bál", a video of which can be watched on Youtube since 2014. Josef also sang also wrote a video script for another Motorband song "Poslední soud".

In 2007-2008 he became a member and vocalist of the BESTILA Rococo group, which in 2008 released the CD "Hon na čarodějnice". In the same year Josef left the band and took a year off for health reasons.

Since 2009 he has been singing at the RockOpera, Prague (www.rockopera.cz) in the performances Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám, Romeo a Julie, Romeo a Julie po 40 letech. Previously you could also see him in The R.O.P. in Antigona.

In the years 2010 - 2014 Josef was studying rock opera - singing, at the International Conservatory of Prague, tutored by Professor of singing Mrs. Pavla Forest. He has successfully completed his studies with his final graduation exam.

In 2019 he and his music friends come up with a project "A TRIBUTE TO NAZARETH" NAZsong, paying respect to the Scottish rock legend, especially to its singer, Dan McCafferty!   

JOSEF ŠUTARA - zpěv

( Narozen z dvojčat, jako prvorozený). Ke zpěvu ho od dětských let vedla jeho maminka a její bratři. V roce 1980 se stává vítězem celostátní československé pěvecké soutěže ,,Talent severní Čechy''. Tehdy měl jít studovat zpěv na celostátní hudební konzervatoř do Teplic, ale na přijímací zkoušky prostě nepřišel. Důvodem toho, že na přijímaci zkoušky nepřišel bylo to, že v období jeho hudebního dospívání byl silně ovlivněn světovými rockovými skupinami, kterými byli např. NAZARETH, DEEP PURPLE, LED ZEPPELIN, J. HENDRIX atd. Především mu učarovali zpěváci Dan McCafferty, Ian Gillan, B. Dickinson a jiní... V letech 1985 - 1992, před povinnou vojenskou základní službou a po ní zpíval a hrál v různých amatérských rockových skupinách ( Extrém, Blues Bujon, Bultas Band, Grif). V letech 1998 -2000 se účastnil pěveckých soutěží TV Nova a Prima - Carusošou a Doremi, ve kterých zvítězil. Byl také finalistou televizní pěvecké soutěže ,,Král Carusošou'' za rok 2000.  Na podzim roku 2002 s kytaristou a kapelníkem Liborem Matejčikem sestavuje nový MOTORBAND a podílí se na návratu této české rockové legendy na scénu. Členem a zpěvákem skupiny MOTORBAND je s přestávkou v letech 2002-2006 a 2010-2015. Vychází cd Satisfakce (MOTORBAND 2005), na které najdete skladbu ,,Tvý oči lžou''. V roce 2006  nazpívá stříbrný EVROPA HIT- MOTORBAND -,,Půlnoční bál''. V roce 2014 vznikla skladba a videoklip ,,Poslední soud'' ( MOTORBAND ), kterou nejen nazpívá, ale píše k ní i scénář. V letech 2007-2008 působí jako člen rockové skupiny BESTILA, která v roce 2008 vydává cd s názvem Hon na čarodejnice. Ještě v tomto roce působení v kapele ze zdravotních důvodů ukončuje a dopřává si nutnou pěveckou pauzu. Od roku 2009 účinkuje v rockovém divadle RockOpera Praha (www.rockopera.cz), a to v představeních - Antigona, Oidipus Tyranus, 7proti Thébám, Romeo a Julie a Romeo a Julie po čtyřiceti letech. V letech 2010 - 2014 studuje zpěv na Mezinárodní konzervatoři Praha - obor rocková opera, a to pod vedením přední české zpěvačky, libretistky a zakladatelky RockOpery Praha - Pavly Forest. Své studium zakončuje závěrečnou maturitní zkouškou. V roce 2019  se svými hudebními kamarády sestavuje projekt TRIBUTE TO NAZARETH - ,,NAZsong'', který je poctou této skotské rockové legendě, především pak zpěvákovi Danu McCaffertymu.

ZBYNĚK HAASE - guitar

 A member of the band Aleš Brichta Project, is one of those guitarists whose style is very versatile. You can find him both on rock stages and also producing his own guitar courses (since 2001 he has been teaching at the Art School in Chabařovice) and also at the theater as a member of the orchestra of the North Bohemian Theater and Ballet in Ústí nad Labem.


Today, a thirty-eight-year-old guitarist, who graduated in analytical chemistry at the Secondary Technical School in Ústí nad Labem, is also a graduate of the Teplice Conservatory, where he studied classical guitar, which inspired him to write music and take up music all the way. He has been playing the guitar since he was five years old and has played in a number of bands, such as Hydrarrgyrum, Motorband, The Seventh Wave, The Khrushchev, New Black Jack, AB Band, and Caramel ... also the North Bohemian Theater Orchestra or Big Band of Teplice Conservatory (BTK). In addition to being a member of the Aleš Brichta band, he is also a member of Hydrarrgyrum as well as Ina Urbanová Band.

ZBYNĚK HAASE - kytara

Člen kapely Aleš Brichta Project, patří k těm kytaristům, jejichž stylový záběr je velice široký. Najdete ho jak na rockových pódiích, tak i třeba za katedrou jeho vlastních kytarových kurzů (od roku 2001 učí na ZUŠ v Chabařovicích), ale také v divadle -  jako člen orchestru Severočeského divadla a baletu v Ústí nad Labem.

Dnes osmatřicetiletý kytarista, který vystudoval obor analytická chemie na Střední průmyslové škole v Ústí nad Labem, je mj. i absolventem teplické konzervatoře, oboru klasická kytara, což ho ještě více inspirovalo k tomu živit se hudbou. A že s hudbou začal, jak to jen šlo. Na kytaru totiž hraje od pěti let a prošel řadou kapel, kdy můžeme jmenovat například Hydrarrgyrum, Motorband, Sedmá vlna, The Chruščov, New Black Jack, AB Band, Karamel..., ale také, jak jsem již uvedl, orchestr Severočeského divadla, či Big Band teplické konzervatoře (BTK). Vedle členství v kapele Aleše Brichty působí také v kapele Hydrarrgyrum, i jako člen skupiny Iny Urbanové.  

IlJA HASSE -bass guitar

...got inspired by his older brother, who was a guitarist in several amateur bands and orchestras. Ilja started his career at the age of 13 with a school band. Initially, he played the guitar and occasionally sang vocals. At the age of 19, he fell for the bass and that has been his key instrument ever since. After the compulsory army and civil service, for several years he performed as a freelance musician in several pop-rock projects. Later he returned to Usti nad Labem, played the bass in rock bands such as Mikesh Band, Black Jack and has been the bassist in his current band - Labe, equipped with Sandberg California VM5 bass-guitar and Ampeg gear.

ILJA HASSE - baskytara

K muzice mě vedl můj starší bratr, který byl kytaristou v několika amaterských kapelách a orchestrech. S aktivní hrou jsem začal ve 13ti letech se školní kapelou. Zpočátku jsem střídavě koketoval s kytarou a vokálem, v 19ti letech mi učarovala baskytara a ta se stala mým hlavním nástrojem dodnes. Po ZVS jsem se několik let pod hlavičkou PKS věnoval muzicírování na volné noze v několika poprockových projektech. Po ukončení této činnosti a návratu do UL jsem působil v regionálních rockových partách např. Mikesh Band TP, Black Jack UL a Labe UL, kde funguji dodnes. V současnosti hraji na baskytaru Sandberg California VM5, aparát Ampeg.

JIRKA HÁJEK - drums

...played in a number of bands such as Ayerdal and The Seventh Wave. He is currently active in the bands Vidock, NAZsong = Tribute To Nazareth, UXB, and occasionally The New Black Jack.

JIRKA HÁJEK - bicí

Hrál v řadě kapel jako je např. Ayerdal a Sedmá vlna. Nyní působí ve skupinách Vidock, NAZ song- Nazareth Tribute, UXB a hostuje a ve skupině New Black Jack. 

JAKUB "OZZY" TLAČBÁBA - guitar

They say I loved music ever since I was a little child. When I first heard Kiss, Metallica, AC/DC and Ozzy Osbourne at home back then it was love at first hear. Later I got to know more bands. For example Nirvana and Guns N Roses. I could listen to them for ever. I started playing an imaginary guitar in front of the mirror for hours and so in 2008 I got my first guitar for Christmas . Later I started taking electric guitar lessons with Zbynek Haas. Thanks to my love for music and the guitar I got to know many more bands such as the Black Sabbath, Led Zeppelin, Iron Maiden and Pantera. I also started listening to Jimi Hendrix, Joe Satriani and Zakk Wylde who became my role model..my biggest inspiration.
After having a go in a few bands playing the guitar as well as the bass I finally put together my own band called the Tarantula. We now have our first album out. I also have my mini project called the " Ozzy Tlacband Project" - the other side of a rocker. Lately I also became a part of the tribute band NazSong. I play the BaCh guitar and use aparal built by Mr. Rozdalovsky with the ESH box.

JAKUB  "OZZY" TLAČBÁBA - kytara

Lásku k hudbě jsem měl (prej) už od malička. Když jsem našel doma sbírku CD kapel jako Kiss, Metallica, AC/DC a Ozzy Osbourne, okamžitě jsem se zamiloval. Časem jsem poznal další kapely, například Nirvanu a Guns N Roses. V té době jsem už hrál i na kytaru, ale pouze na imaginární, před zrcadlem. To se ale změnilo o Vánocích 2008. Následující rok jsem začal chodit na výuku elektrické kytary ke Zbyňkovi Haaseovi a od té doby se věnuji kytaře a muzice, jak jen to jde. Díky kytaře jsem objevil mnoho dalších kapel, třeba Black Sabbath, Led Zeppelin, Iron Maiden, Panteru a začal jsem poslouchat kytaristy jako Jimi Hendrix, Joe Satriani a nakonec i Zakka Wyldea, který se stal pro mě největším vzorem.

Po pár pokusech o založení kapely i pár zkoušek v různých kapelách na pozici kytaristy i baskytaristy jsem nakonec založil vlastní kapelu Tarantule, se kterou jsme vydali zatím naše jediné album I. Dále mám ještě vlastní mini projekt "Ozzy Tlačband Projekt - odvrácená strana rockera" a nyní působím i v Tribute kapele Nazsong.

Hraji na kytary BaCh a používám aparát postavený od pana Roždálovského s boxem ESH.